• icon
  • icon
  • icon
  • icon

Досвід США, як інструмент розвитку Національних парків в Україні

26 січня, 2024

Illustration

В рамках проєкту «Покращення рекреаційної спроможності на природоохоронних та лісових територіях України» , що реалізується за підтримки міжнародної програми Лісової служби США (U.S. Forest Service International Programs) - для керівництва Карпатського нацпарку та Національного природного парку «Бузький гард», було проведено тренінг на тему: «Плани управління землями природно-заповідного фонду з акцентом на рекреаційне планування. Порівняльний аналіз підходів до планування управління заповідними та лісовими землями у США та Україні».
Опираючись на оцінку діючої нормативно-правової системи функціонування парків в Україні, а також кращих управлінських практик США, фахівці ГО "Безмежна Україна" провели презентацію Проєкту для учасників заходу.
Лісову службу США представляли:

Illustration

Белла Гордон – керівник міжнародної програми Лісової служби США.

Illustration

Ріва Дaнкан — фахівець із лісових пожеж із понад 32-річним досвідом роботи в галузі.

Illustration

Альфред Ватсон – окружний рейнджер, керівник лісового господарства Олімпійського національного лісу (штат Вашингтон).

Illustration

Кріс Хартман —експерт у сфері рекреації з 40-річним досвідом роботи ландшафтним архітектором і менеджером із відпочинку.
Презентаційні матеріали охопили пріоритетні напрямки функціонування парків в Україні, де за основу бралася структура та матеріально-технічна база Карпатського Національного природного парку.
«Запозичення досвіду США, який є одним з кращих у світі, для покращення існуючої системи управління природоохоронними територіями України - є надзвичайно важливим компонентом для розвитку нашої галузі… . Реалізація даного проєкту –є інструментом пошуку рішень та відповідей на складні запитання, які накопичувалися десятиліттями. Це стосується, як оцінки існуючої нормативно-правової бази регулювання діяльності парків з метою її оптимізації, так і розробка та адаптація проєкту управління парком» - зазначив директор Карпатського НПП Степан Гошовський

Illustration

Метою тренінгу - є розробка та застосування менеджмент планів для покращення рекреаційної та фінансової спроможності нацпарків в Україні, шляхом застосування досвіду США в частині розвитку мережі туристичних маршрутів, рекреаційного потенціалу, оптимізації взаємодії з громадами, залучення молоді та волонтерів та ін.
«Ми раді співпрацювати з Лісовою службою США в рамках міжнародних програм, адже досвід наших партнерів в частині організації та функціонування природо-охоронних територій є взірцевим для експертів та фахівців всього світу. Особливо важливою для нас є підтримка міжнародних партнерів в час, коли ще нещодавно територія нашого парку була практично прифронтовою зоною» - акцентував директор НПП «Бузький гард» Владислав Артамонов.

Illustration

В ході проведеного тренінгу учасники мали змогу обмінятися експертними думками щодо викликів, які постають на сьогоднішній день перед Національними парками в Україні, а також пошуком шляхів для їх розвитку через застосування досвіду США.

Illustration