• icon
  • icon
  • icon
  • icon

На Калущині визначили водний об’єкт для майбутніх досліджень

12 травня, 2023

Illustration

В рамках проєкту «Покращення стану водозаборів та стійкості до змін клімату в Україні», що реалізується за підтримки Міжнародної програми Лісової служби США (U.S. Forest Service International Programs) в місті Калуш, Івано-Франківської області, на перетині вулиць Пекарська, Грушевського, Рубчака, провели обстеження водного об’єкту на предмет проведення лабораторних досліджень з метою визначення стану та показників води і їх відповідність нормам, а також пошуку джерел забруднення водойми та шляхів їх усунення.Представники організації за участі: депутата Калуської міської ради (члена комісії з питань власності, житлово-комунального господарства та екології) – Дмитра Вальнюка, а також Фіцака Тараса Івановича (начальника управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради), Тарбєєва Олега Юрійовича ( першого заступника начальника управління - начальник відділу цивільного захисту управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради); Дзундзи Людмили Ярославівни (головного спеціаліста управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради) та Скибіцького Романа Євгеновича (директора КП «Калушавтодор») заслухали інформацію щодо характеристики об’єкту, його розмірів, ймовірного походження та стану водовідвідних мереж.

Illustration

Як повідомили фахівці Калуської міської ради, дана водойма орієнтовною площею 0,2081 га, сформувалося більше 80-ти років тому на місці замуленої місцевості в результаті скупчення атмосферних опадів та посилення водоносності ґрунтових джерел. Згаданий об’єкт, оточений з однієї сторони житловими вулицями міста, з протилежної підприємством, яке використовується, як складські приміщення, а також релігійною спорудою. Ділянка розміром 1, 2897 га, на якій знаходиться водний об’єкт, перебуває у власності міста та має затверджену технічну документацію із землеустрою.«Важливим фактором є те, що раніше на цьому об’єкті не проводились жодні дослідження. Відтак, завдяки даній програмі, ми матимемо можливість отримати гідроморфологічні, біологічні, хімічні, фізико-хімічні дані, а також визначити загальний рівень засміченості та замулення» - зазначив керівник проєкту Микола Турик.

Illustration

«При вирішенні питання покращення стану вказаної водойми, зокрема, визначення джерел забруднення та пошуку шляхів їх усунення, важливою є тісна взаємодія з органами місцевої влади, зокрема, в частині визначення суб’єктів господарювання, які в ході своєї діяльності можуть здійснювати шкідливий вплив на водний об’єкт. Окрім цього, прокладання та підтримання в належному стані зовнішніх та внутрішніх водогінних комунікацій і водоочисних споруд можливе виключно за підтримки місцевої влади» - добавив керівник організації Петро Матейко.

Illustration

«Хочу звернути увагу присутніх також на те, що територію міста Калуш відповідно до Указу Президента від 10.02.2010 року та Закону України від 12.02.2010 № 1885-VI – оголошено зоною надзвичайної екологічної ситуації. Це пов’язано з багаторічною експлуатацією та погіршенням техногенно-екологічного стану Калуського гірничопромислового району, зокрема, після припинення виробничої діяльності калійного та магнієвого виробництв, а також експлуатації видобувних дільниць. Звісно, малоймовірним є те, що в даній водоймі лабораторні дослідження покажуть наявність елементів чи сполук калійно-магнієвого складу. Однак, запит в мешканців міста на визначення стану та якості води є надзвичайно високим. Попри це, дана місцевість має значний рекреаційний потенціал. Відтак, співпраця з ГО «Права та Порядку» в частині реалізації даного проєкту є вкрай важливою для мене, як представника даного мікрорайону міста Калуш » - зазначив Дмитро Вальнюк, депутат Калуської міської ради (член комісії з питань власності, житлово-комунального господарства та екології).

Illustration