• icon
  • icon
  • icon
  • icon

До Міжнародного Дня захисту клімату в Карпатському парку відбулися екологічні заходи

11 травня, 2023

Illustration

11 травня 2023 року з нагоди Міжнародного дня захисту клімату та в рамках проєкту «Покращення рекреаційної спроможності на природоохоронних та лісових територіях України», який реалізується за підтримки Лісової служби США (U.S. Forest Service International Programs), в Карпатському національному природному парку відбулися екологічні заходи за участі представників організації, волонтерів та керівництва парку.Учасники акції завітали до Візит-центру КНПП, де їх ознайомили з його історією, особливостями та визначними місцями і традиціями краю.

Також, на території Женецького природоохоронного науково-дослідного відділення волонтерам презентували проєкт «Відновлення еколого-освітньої стежки «Урочище Женець-Полонина Явірник», яким передбачено маркування даного маршруту, його розчищення для забезпечення прохідного стану, розміщення інформаційних стендів та оглядово-відпочинкової площадки.
«Для проведення маркування цієї стежки нами бралися за основу сучасні бренд-буки та вимоги до знаків, серед яких відповідна колористика, інформаційне наповнення та матеріали. Окрім цього, в рамках проєкту, ми плануємо звести оглядову площадку на кінці маршруту та встановити допоміжну туристичну інфраструктуру. Хочу зазначити, що всі роботи будуть проведені з врахуванням кращих прикладів багаторічного досвіду США», - розповів присутнім Назарій Дюк, представник організації. Опісля, частина волонтерів разом з працівниками парку спільно прибирали та розчистили територію парку вздовж еколого-освітньої стежки.

"Враховуючи те, що одним з найважливіших компонентів підвищення екологічної свідомості громадськості є залучення волонтерів та місцевих мешканців до заходів, спрямованих на збереження довкілля. Сьогоднішнє патрулювання території парку з волонтерами організації - є чудовою ініціативою, адже ми маємо практичну можливість показати та розповісти громадськості про ті порушення природоохоронного законодавства з якими ми щодня боремося. Серед яких: пересування територією парку і пішохідними стежками на моторизованих транспортних засобах; розведення вогнища в не призначених для цього місцях; пошкодження встановлених знаків, або невиконання їх вимог, засмічення території парку, незаконні вирубки тощо", - зазначив директор Карпатського НПП Степан Гошовський.

"Особливістю сьогоднішніх заходів є те, що ми маємо можливість поділитися досвідом наших колег з Лісової служби США. Зокрема, провести аналогію та порівняння в частині фіксації і притягнення до відповідальності порушників екологічного законодавства, залучення волонтерів та місцевих мешканців до патрулювання природо-заповідних територій, а також, що не менш важливо, окреслити перспективи подальшого удосконалення придоохоронного законодавства України в рамках нашого проєкту", - додав керівник Проєкту «Покращення рекреаційної спроможності на природоохоронних та лісових територіях України» Микола Турик.

Нагадаємо, щорічно, Міжнародний день захисту клімату відзначається 15 травня.